Zkrocení sedmihlavé Opatovické borovice


V sobotu 13. června od 15 hodin
se uskuteční odborné ošetření Opatovické borovice, která loni získala titul Strom roku 2014. Borovice roste v zámeckém parku ve Velkých Opatovicích a pro svůj vzhled si vysloužila přezdívku „sedmihlavá saň“. Jako vítězný strom získala poukaz na odborné ošetření od firmy Prostrom Bohemia.

Arboristé v sobotu zpevní sedm kmenů borovice preventivní vazbou. Zároveň ošetří nedaleko rostoucí Opatovickou lípu – odlehčí a symetrizují její korunu, aby byla stabilnější. 

V zámeckém parku ve stejnou dobu proběhne Víkend otevřených zahrad, a tak se můžete sledovat kromě ukázky stromolezecké techniky také přehlídku dravců, projet se v kočáře koňským spřežením, popovídat si s hrabětem a hraběnkou nebo navštívit přednášky a workshopy. 

Přijďte se podívat!
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz