Těšte se. V listopadu vyjde Velká kniha o dřevě


Lepší dárek ke Dni stromů (20. října) si stromy nemohly přát. Jeden ze zakladatelů novodobé tradice svátku stromů dřevosochař Martin Patřičný v listopadu vydává u nakladtelství Fortuna Libri jedinečnou publikaci nazvanou Velká kniha o dřevě.

Kniha zdůrazňuje neopakovatelnost dřeva jako materiálu. Nahlédnete díky ní pod kůru zhruba 50 stromům. Přírodní záběry doplňují praktické výrobky - například mísa, amulet, hračka nebo stolek. Autor nezapomněl ani na ukázky málo používaných keřů a exotických dřevin.

Jeho předchozí kniha  Dřevo krásných stromů  byla na trhu nepřetržitě od r. 1998, dočkala se tří vydání a řady dotisků. Martin Patřičný je také spoluautorem scénáře a hlavním průvodcem 26 dílného TV seriálu Kus dřeva ze stromu, odvysílaného ČT2 v letech 2008-10.

Koupit

www.patricny.com
www.fortunalibri.cz


 
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz