Borovice z Velkých Opatovic si z Bruselu přivezla páté místo


Navrhovatel Opatovické borovice, která v únoru reprezentovala Českou republiku v mezinárodní anketě Evropský strom roku 2015, si z Bruselu přivezl účastnický diplom za skvělé 5. místo. Přestože borovice nezvítězila, měla její účast v evropském kole pro obec velký význam.

„Myslím, že nás soutěž hodně stmelila. Díky ní jsme sami natočili propagační video o stromu, do něhož se zapojili lidé z obce, místní ochotníci, hasiči i policie,“ řekl navrhovatel Dalibor Badal (na fotce vlevo).

Navíc se prý během hlasování podařilo zjistit, že se jedná o nejstarší borovici černou v České republice.   

Vyhlášení výsledků evropské ankety se uskutečnilo v pondělí 20. dubna v bruselské Cercle Gaulois pod záštitou europoslance Pavla Poce. Partnery vyhlášení se staly společnosti ELO a Tetra Pak. 

Dřevěnou putovní trofej od českého výtvarníka Martina Patřičného si odnesli zástupci vítězného estonského dubu, který v anketě získal téměř 60 tisíc hlasů.

Víte o stromu, který by nás mohl zastupovat v Evropském stromu roku 2016?

Přihlaste ho do 30. dubna do celostátní ankety Strom roku. Pokud v zvítězí v národním kole, postoupí do evropského klání, které se uskuteční příští rok v únoru
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz