Na finalisty ankety v červenci narazíte v Galerijní tramvaji

Po celý červenec můžete v brněnské Galerijní tramvaji shlédnout fotografie dvanácti finalistů celostátní ankety Strom roku 2017. Objevíte mezi nimi kromě lípy z Tvrdonic, která letos zastupuje Jihomoravský kraj, také Vilémovický tis, pravděpodobně nejstarší strom v republice, jehož věk se odhaduje až na 2 tisíce let. 

Galerijní tramvaj DPMB se snímky fotografa Marka Olbrzymka bude v červenci projíždět Brnem na různých tramvajových linkách. Při příjezdu na zastávku ji poznáte podle polepu. Pořadatelé ankety budou rádi, když fotografie stromů zpříjemní lidem cestu. A pokud se jim některý z finalistů zalíbí, mohou jej podpořit zasláním dárcovské SMS. Výtěžek pak navrhovatelé využijí k ošetření stromu, úpravě jeho okolí nebo novým výsadbám podle toho, jaký cíl si sami zvolili.
 
 
Fotogalerie
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz