Dub ochránce skončil v evropské soutěži pátý


Včera proběhlo v Evropském parlamentu v Bruselu slavnostní vyhlášení výsledků čtvrtého ročníku mezinárodní ankety Evropský strom roku

Český zástupce - Dub ochránce z Višňové - se umístil na pátém místě s 8 211 hlasy. Vítězem letošního ročníku se stal tisíciletý jilm z Bulharska s více než 77 tisíci hlasy. 

O přízeň veřejnosti v internetovém hlasování soutěžily stromy z deseti evropských zemí. Do hlasování se zapojilo téměř 160 tisíc lidí, což je trojnásobek předchozího ročníku. 

Putovní cenu od českého výtvarníka Martina Patřičného vítězi předali europoslanec RNDr. Pavel Poc a Ladislav Miko, zástupce ředitele DG SANCO. Druhé a třetí místo ocenili radní Jihomoravského kraje Jaroslav Parolek, Erika Mink ze společnosti Tetra Pak, Thierry de l´ Escaille z ELO, Julia Morton – Lefevre z IUCN a ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata.

Gratulujeme vítězi a děkujeme všem, co se do hlasování zapojili.
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz