Anketa Strom roku 2016 startuje a s ní i letošní novinky


Začal jubilejní 15. ročník celostátní ankety Strom roku a vy máte opět možnost nominovat svůj oblíbený strom a získat pro něj odborné ošetření a další skvělé příležitosti. 

Pro letošní rok jsme připravili hned několik novinek. Ve spolupráci s novým hlavním partnerem ankety - společnosti Asekol - jsme rozšířili možnosti hlasování. Nově bude možné finalisty podpořit sběrem starých, vyřazených mobilů. Za každý takto recyklovaný mobil finálový strom obdží 20 hlasů. Asekol pro tyto účely navrhovatelům finálových stromů zápůjčí červené kontejnery určené pro elektrospotřebiče. Cenu Asekol v podobě venkovní solární nabíjecí stanice na mobily pak získá navrhovatel, kterému se podaří vysbírat nejvíc starých mobilů. 

Druhou novinkou letošního roku je možnost nominovat strom s pomocí elektronické přihlášky přímo na webových stránkách.

Těšíme se na vaše návrhy!
 
 
Nadace Partnerství

Nadace Partnerství pomáhá lidem pečovat o životní prostředí. Poskytuje jim k tomu granty, odborné služby i inspiraci ze zahraničí. Podporuje zapojování veřejnosti do výsadeb stromů, vytváření kvalitních veřejných prostranství, zklidňování dopravy i šetrné turistiky a cyklistiky. Sídlí v Brně ve svém vzdělávacím centru Otevřená zahrada.

www.nadacepartnerstvi.cz